Plastik Üretimi

Plastik Üretimi

Plastik ürünlerin büyük bir kısmı enjeksiyon yöntemi ile üretilmektedir. Enjeksiyon özet olarak; eritilen hammaddenin kalıp içerisine belirli bir sıcaklıkta ve orantıda enjekte edilmesi ve soğuması sonrasında plastik ürünün elde edilmesi işlemidir. Türkiye’de ve dünyada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.

Şensan Makina Plastik Kalıp Sanayi olarak enjeksiyon kalıp üretimimizin vazgeçilmez parçası olan plastik enjeksiyon işlemini de firmamız bünyesinde barındırmaktayız. Plastik enjeksiyon; hammadde miktarı, makine sıcaklığı, yolluk sıcaklığı, soğuma süresi vb. birçok faktörü aynı anda içinde barındıran bir işlemdir. Uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde üründe çapak, çöküntü, patlak vb. istenmeyen sonuçları doğurması kaçınılmazdır. Kalite ve memnuniyeti eşdeğer gören firmamız bu konuda gerekli her türlü yatırımı yapmış ve yapmaya devam etmektedir

Plastik enjeksiyon bölümümüzde 100 - 350 ton arası plastik enjeksiyon makinelerimizle 0,10 gr.'dan , 1500 gr. 'a kadar farklı ebatlardaki plastik ürün üretimi yapmaktayız.